26. septembril avatakse Keila Ringmajandusühingu toiduringluskapp

26. septembril kell 11 avatakse Keila Ringmajandusühingu toiduringluskapp. Kapp asub Haapsalu maantee ja Kooli tänava ristmikul, Haapsalu mnt 10 nurgal.

Toiduringluskapp on ringmajanduse osana kombinatsioon kogukondlikust algatusest ja toidu raiskamise vältimisest. Kappi saavad tuua toidukapu ja aiasaadusi kõik inimesed, kellele on oluline, et ülejäänud toit ei satuks prügisse. Toiduringluskapid toimivad kogukondlikult kokku lepitud reeglite alusel.

Toidujagamise kapid on keskkonnasäästliku mõtteviisi osa. Toiduringluse eesmärk on päästa toitu ja vähendada raisku mineva toidu hulka. Iga-aastaselt viskavad eestlased ära ligikaudu 265 kilogrammi toitu inimese kohta!

Kohalikul tasandil on toiduringluskapi eesmärk avardada kogukonnaliikmete teadlikkust säästvast tarbimisest, toidu väärindamisest, keskkonnahoiust ja jätkusuutlikust elust. Säästev tarbimine hõlmab elustiili, ostukäitumist ja seda kuidas inimesed tooteid tarbivad ning hiljem neist vabanevad.

Sarnased toidujagamiskapid toimivad edukalt juba Tartus, Laulasmaal, Sauel ja Viljandis.

Ole kursis Keila toiduringluskapis toimuvaga ja liitu facebooki grupiga SIIN

Keila Ringmajandusühingu toiduringluskapi vabatahtlikud

Kui soovid liituda kapi vabatahtlike tiimiga siis kirjuta: heldena@keilaringmajandus.ee
Muudes kappi puudutavates küsimustes kirjuta: liisa@keilaringmajandus.ee

Keila Baptistikoguduse vabatahtlike grupp kapi paigaladamise päevakul

Kapi ellu toomisele aitasid kaasa: Keila Tarbijate ühistu, Keila Baptistikoguduse vabatahtlikud , Kurze disain ning Keila Linnavalitsus.

Täname eraldi ReStuudiot ja Laulasmaa toiduringluskapi vabatahtlikke kaasamõtlemise ja toe eest!